28 серпня 2020 року відбулася нарада з представниками громадськості та підприємств автотранспортної галузі

28-серпня-2020
""

28 серпня п.р. в обласній раді, під головуванням заступника Голови обласної ради Куюмчяна Мгера Санасаровича, відбулася нарада з представниками громадськості та підприємств автотранспортної галузі з питань підвищення  конкурентоспроможності  малого та середнього бізнесу через впровадження дуального навчання  для студентів Дніпровського індустріально-педагогічного технікуму.

Одним із провідних світових лідерів у сфері підготовки кваліфікованих кадрів на сьогодні виступає Європейський Союз, який завдячує цьому дуальній системі професійної освіти і навчання, тому у доповіді з указаного питання директора технікуму Петкова  В.З. мова йшла про започаткування гнучкої форми організації саме такого  навчання, що передбачає узгоджену взаємодію освітньої та виробничої сфери з підготовки кваліфікованих робітничих кадрів певного профілю. На думку доповідача, основне завдання упровадження елементів дуальної освіти – усунути основні недоліки традиційних форм і методів навчання майбутніх кваліфікованих робітників по ремонту та обслуговуванню автотранспорту, подолати розрив між теорією і практикою, освітою та виробництвом, а також підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням вимог роботодавців.

В ході її обговорення представники громадськості та 9-ти підприємств автотранспортної галузі зазначили актуальність цього питання та потребу на підприємствах кваліфікованих робітників з технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів вітчизняного та закордонного виробництва.

Одночасно вони звернулись до заступника Голови облради Куюмчяна М.С. с проханням посприяти процесу вирішення деяких проблем у  підготовці та навчанні водіїв категорії «D» та під час проходження учнями (студентами) виробничої практики, облаштування матеріально-технічної бази навчання та підготовки відповідних пропозицій до інстанцій для їх вирішення.

По закінченню наради був підписаний  меморандум про міжгалузеве співробітництво її учасників у роботі «Навчально-практичного центру  дуальної освіти автотранспортного напряму», що призначене для  посилення    соціальної  місії  молоді у багатогалузевій економіці країни у рамках нових організаційно-відмінних форм навчання.

Підтримка таких проектів та програм державно-приватного партнерства стане гарантом умов з підготовки до самостійного життя молоді, професійної самореалізації після отримання якісної освіти, а також стимулювання процесу  створення роботодавцями додаткових робочих місць та її працевлаштування.

Як наслідок, розширення інтеграційного простору для реалізації регіональної соціально-економічної політики з урахуванням кращих досягнень європейської практики,  надасть можливість сприяти формуванню конкурентоспроможної інфраструктури малого і середнього бізнесу, його інвестиційної та інноваційної активності.

28 серпня 2020 року відбулася нарада з представниками громадськості та підприємств автотранспортної галузі28 серпня 2020 року відбулася нарада з представниками громадськості та підприємств автотранспортної галузі