Аналітичний центр The Heritage Foundation (США) провів оцінку економічної свободи в Україні

15-липня-2019
"

За даними досліджень, проведених аналітичним центром The Heritage Foundation (США), оцінка економічної свободи в Україні становить 52,3 пункти, що робить її 147-ою в списку 2019 року, серед 180 країн після 150-го місця в 2018 році. Її загальний бал збільшився на 0,4 пункту та на 3 позиції, завдяки покращенню фіскальної політики, свободи ведення бізнесу та права власності, випереджаючи зниження рівня свободи праці та свободи торгівлі. Україна посідає 44-те місце серед 44 країн Європи, і її загальна оцінка є нижчою за регіональні та світові показники.

Експерти Heritage Foundation зазначають, що Україна, економіка якої серйозно похитнулася в результаті подій останніх років - анексії Криму та війни на Донбасі, досягла значного прогресу в реформуванні, стала більш демократичною і прозорою. Однак необхідні подальша боротьба з корупцією, розвиток ринків капіталу, приватизація, вдосконалення законодавства.

Очолили рейтинг Гонконг - 1 місце, Сінгапур – 2 місце, Нова Зеландія – 3 місце, Швейцарія – 4 місце, Австралія – 5 місце. Сусідами України в рейтингу стали Камерун – 145 місце, Гамбія – 146 місце, Аргентина – 148 місце, Мікронезія – 149 місце.

Рівень свободи економік країн розраховується за середнім арифметичним показником, серед яких свобода бізнесу, торгівлі, фінансового сектора, інвестицій, праці, монетарна та фіскальна свобода, гарантії прав власності, розмір бюрократичного апарату і ступінь захисту від корупції.