Частка гаманця Дніпра на глобальній карті світу: чи зможе місто претендувати на 1095,9 мільйонів доларів у 2025 році?

""

Частка гаманця Дніпра на глобальній карті світу: чи зможе місто претендувати на 1095,9 мільйонів доларів у 2025 році? 

6 вересня у Дніпрі відбулася знакова подія для усього регіону — IT Dnipro Conference. Вже традиційно організовує майданчик для ефективної взаємодії технологій, бізнесу та держави IT Dnipro Community

“Дніпро — серед найбільших ІТ-хабів України. Це місто-мільйонник (економічне, промислове, культурне, освітнє місто нашої країни), в якому працюють 378 ІТ-компаній та стартапів, із тисячами першокласних спеціалістів. Компанії мають експертизу у найбільш складних індустріях — Fintech, Healthcare, Automotive, eCommerce, Gaming, Retail, Energy, Space — тому успішно співтворять із впізнаваними брендами по всьому світу,” — Євген Гостіщев, виконавчий директор IT Dnipro Community. Спільнота наразі об’єднує 34 компанії регіону та запускає бізнес-школу

Про особливості та умови ведення IT бізнесу у Дніпрі учасники події дізнавались із аналітики IT Dnipro Research 2019, яку представила Марія Кот, регіональний директор Luxoft. 

“У Дніпровському регіоні, на середину 2019 року, зафіксовано 15-16 тисяч ІТ-спеціалістів. І вони становлять 10-11% загальної кількості ІТ-фахівців в Україні. ІТ-компанії регіону розташовані, переважно, у Дніпрі — 92%, решта — у Кривому Розі, Кам’янському, Жовтих Водах. Майже 97% ринку — це малі та середні компанії, приблизно 3% — великі (201+). Разом із тим, третина ІТ-спеціалістів Дніпра та регіону працюють у великих ІТ-компаніях. Кожна п’ята компанія має офіси у інших містах України, кожна четверта — закордоном”, -— зазначила Марія. 

Челенджем для Дніпра залишаються наміри фахівців мігрувати. У ТОПі країн для переїзду: США, Німеччина, Канада, Польща, Нідерланди. П’ятірка пріоритетних українських міст виглядає так: Київ, Львів, Харків, Одеса та Івано-Франківськ. 

Економічний прогноз щодо росту ІТ-галузі Дніпровського регіону до 2025 року у мільйонах доларів такий: оптимістичний сценарій — 1095,9; базовий — 838,1; негативний — 632,2. 

Середній вік ІТ-спеціаліста Дніпровського регіону — 29 років, його середній дохід — $1650, він встигає займатися ще й волонтерством, викладати чи розвивати власний стартап… або ж фрілансить (15,1% опитаних). 

Повна презентація  IT Dnipro Research 2019  за посиланням

CSR-ініціативи компанії SoftServe представила на конференції Юлія Лозінська, Delivery Center Director. SoftServe — найбільша глобальна ІТ-компанія з українським корінням, яка входить до трійки топових ІТ-компаній України. Бренд заснований у Львові у 1993 році, сьогодні налічує понад 8 тисяч працівників у 12-ти країнах світу. CSR передбачає інвестиції у покращення індустрії: у розвиток спільноти, освітні проекти, умови праці, дбайливе ставлення до природи. Тож корпоративна соціальна відповідальність може стати інструментом, що зменшить відтік кадрів із міста. 

Серед анонсованих тем події були залучення інвестицій у регіон та вихід на іноземні ринки. Jesper Öhrn, що представляв West Sweden Chamber of Commerce, розповів, як торгово-промислова палата може допомогти ІТ-компаніям у пошуку партнерів та клієнтів. А Швеція, як і місто Ґетеборг (що займає друге місце у десятці найрозумніших міст світу, за версією Future Today Institute) варті уваги. 

Швеція — серед 20 ТОП-інвесторів в Україну, а більше 100 швецьких компаній мають бізнес-інтереси в Україні. Експорт товарів в Україну становить близько 300 мільйонів євро, а з України — близько 70 мільйонів євро. 

Бізнес-консультант Emmanuel Lowe підкреслив, що величина глобального ІТ-ринку — 5 трильйонів доларів. Зростання ІТ-індустрії за останні два десятиліття призвело до постійного запиту на таланти: незважаючи на 5,5 мільйонів розробників у Європі, країни ЄС все ще відчувають дефіцит у півмільйона інженерів. Країни із найбільшими розривами між попитом та пропозицією на розробників — Німеччина, Італія, Швейцарія, а також північні країни та країни Бенілюксу.

“Великі транснаціональні компанії (зі США, Китаю, Південної Кореї) продовжують інвестувати кошти у Західну Європу, особливо у Францію. Нагадаю, у Парижі розташована “Станція F”, найбільша будівля у світі, що присвячена технологіям. 

Геополітичні маркери такі: промисловість Німеччини та Франції отримує величезну підтримку та інвестиції уряду. Тим часом, ситуація у Великобританії незрозуміла, з політичних причин (вихід із ЄС), тому багато інвесторів виїхали, щоб налагодити свій бізнес у континентальній Європі”, — зазначив Джеспер.

Макс Яковер, CEO Unit.CITY, розповів як створює з командою місто у місті — найбільший інноваційний центр у Східній Європі: 4 лабораторії, 8 акселераторів, 2 інвестиційні фонди, 100+ компаній-резидентів. При цьому центр вже відвідали 35 тисяч гостей із 50 країн світу, а за 2018 відбулося 420 подій (з них 88 власних). 

Дніпро — стратегічно важливе місто для IT-індустрії, що вже давно конкурує на глобальному ринку, завдяки своїй експертизі. Подія IT Dnipro Conference дозволяє за 1 день осягнути переваги та виклики відкриття офісу у Дніпрі та  налагодити ділові контакти. Для місцевої спільноти — це нагода підняти планку очікувань до змін у місті, адже інфраструктура Дніпра давно вимагає масштабних проектів. 

 

Джерело: http://itdni.pro/en/it-dnipro-conference-2019-post-release/