ФОП МОЖЕ ВІЛЬНО ВИТРАЧАТИ КОШТИ З БІЗНЕС-РАХУНКІВ "ЗА УМОВИ СПЛАТИ ВСІХ ПОДАТКІВ"

11-лютого-2020
""

Державна податкова служба в базі “ЗІР” опублікувала роз’яснення, в якому констатується, що фізична особа – підприємець “має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством”. 

Як зазначається у роз’ясненні податківців, відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року №436-IV із змінами та доповненнями, підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Водночас ст. 44 ГКУ визначено, що підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.

“Враховуючи викладене, фізична особа – підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством”, - резюмується в роз’ясненні ДПС.

Джерело