ПОСЛАБЛЕННЯ КАРАНТИНУ: перший этап

05-травня-2020
""

Кабінет Міністрів України підтримав пропозиції Мінекономіки та ухвалив зміни до постанови від 11 березня 2020 р. №211. Зокрема, розширено перелік дозволених під час карантину видів господарської діяльності та дозволено роботу торговельного та побутового обслуговування громадян. Рішення прийняте з метою пом’якшення впливу на економіку обмежувальних заходів, запроваджених з метою протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції COVID-19.  

 

Так, запрацює оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами.  При цьому до 11 травня будуть розроблені умови, за якими зможуть працювати інші заклади побутового обслуговування населення за визначеними критеріями, наприклад, перукарні. Окрім дозволів Мінекономіки також підтримав збереження мораторію на перевірки бізнесу.

 

Відповідно до постанови тепер також дозволено:

 • робота літніх майданчиків кафе і ресторанів під відкритим небом при умові забезпечення санітарних та протиепідемічних заходів (дотримання відстані не менше 1.5 метра між столами та одно- двомісного розміщення клієнтів за одним столом, забезпечення персоналу та відвідувачів засобами індивідуального захисту);

 • робота закладів громадського харчування на виніс;

 • діяльність нотаріусів, адвокатів та аудиторів;

 • надання стоматологічних послуг.

 

Міністерство охорони здоров’я розробляє рекомендації, дотримання яких дозволить безпечно відновлювати роботу бізнесу та потроху повертатись до звичного життя.

На засіданні також визначили, що до 11 травня будуть доопрацьовані норми, які ще  розширять перелік видів господарської діяльності на першому етапі послаблення карантину. Рішення мають бути прийняті на наступних засіданнях Уряду. 

 

Крім того, мова йшла також про наступні кроки:

            - Підтримка по частковому безробіттю. Уряд виділив 4,7 млрд на цю підтримку. Скористатись можуть малі та середні роботодавці, які зупинили або ж скоротили діяльність через карантин. Ці кошти дозволять роботодавцям виплатити зарплати їхнім працівникам, попередити звільнення, зберегти робочі місця по всій країні.

            -  Програма “5-7-9”.  Це державна програма компенсацій «Доступні кредити 5-7-9%», задержава компенсує підприємцю частину кредитного навантаження. Чим більше робочих місць ви створюєте, тим більшу компенсацію, % за кредитом отримуєте.

Програму впроваджено з 01.02.2020. Можливість рефінансування кредитів під 0% протягом року.  Розмір кредитного портфелю за цією програмою - 35 млрд грн. 

- Програма “Нові гроші”. Кредитування для мікро- і малих підприємців під 3% на 2 роки: "Це чітка дорожня карта від Уряду і Мінекономіки у напрямку допомоги саме мікро- і малому бізнесу. Ми бачимо ріст заявок по програмі з часткового безробіття. Ми звертаємось до всіх підприємців активно користуватися й іншими запропонованими механізмами. Більше того, нам дуже важливо чути зворотні думки і конкретні пропозиції від бізнесу. Ми готові до діалогу і до компромісних спільних рішень”, - прокоментував  програму Міністр Ігор Петрашко. 

 

Держпродспоживслужба  розпочала  контроль за дотриманням ринками вимог протиепідемічних заходів

За повідомленням Урядового порталу, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів розпочала роботу щодо контролю дотримання агропродовольчими ринками протиепідемічних заходів, встановлених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 27 квітня 2020 року № 14 «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках».

Відповідно до рішення Уряду функціонування агропродовольчих ринків, як операторів ринку харчових продуктів відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», можливе виключно за умови дотримання вимог щодо протиепідемічних заходів, встановлених головним державним санітарним лікарем України.

Крім того, Держпродспоживслужба протягом дії карантину забезпечить проведення щоденних позапланових перевірок дотримання агропродовольчими ринками вимог щодо протиепідемічних заходів, встановлених Головним державним санітарним лікарем України.

Разом з цим, Головний державний санітарний лікар України розробив та затвердив перелік вимог щодо протиепідемічних заходів протидії коронавірусної хвороби COVID-19 при здійсненні торгівлі харчовими продуктами та агропродовольчих ринках.

 

Зокрема:

 • наявність реєстрації агропродовольчого ринку як оператора ринку харчових продуктів;

 • допуск працівників та відвідувачів на територію ринку виключно за наявності вдягнутої медичної маски (респіратора);

 • проходження безконтактного температурного скринінгу;

 • наявність на кожному вході (в’їзді) на територію ринку диспенсерів з антисептиком;

 • кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території ринку, не більше одного на 10 кв. м торговельної площі;

 • відстань між місцями продавців – не менше трьох метрів, місця торгівлі мають бути обладнані захисними екранами між продавцями та покупцями (з плівки або пластику);

 • проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торговельні місця в кінці кожного робочого дня;

 • відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до ринку території;

 • забезпечення постійного інформування відвідувачів щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватися;

 • агропродовольчі ринки зобов’язуються дотримуватися вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення COVID-19 та оперативного усунення порушень.

 

Також Департамент транспорту та інфраструктури м. Дніпро на своїй сторінці в Facebook 

проінформував  про зміни в роботі громадського транспорту, зокрема:

з 12 травня 2020 року плануються значні зміни в роботі громадського транспорту м. Дніпро. У зв’язку з скасуванням частини обмежувальних заходів, передбачених Постановою КМУ №211 від 11 березня 2020, міський громадський транспорт планує відновити роботу у звичайному режимі руху. Водночас для користування міським транспортом необхідно мати спеціальний квиток, посвідчення особи та засоби індивідуального захисту (санітарну маску та рукавички). Також відновлюється плата за проїзд відповідно до встановленого тарифу.

 

 • На І-му етапі заплановано відновлення роботи 39 автобусних маршрутів у звичайному режимі руху (карта маршрутів додається): № 2, 4, 10, 21, 21Б, 23, 27, 33, 35, 38, 39, 43, 51, 57А, 62, 64Г, 75, 77, 85, 86, 88, 91, 92, 98, 106, 108, 109, 113, 115, 120, 121, 125, 136А, 141, 146А, 146Б, 151Б, 153, 157А.

 • Зверніть увагу, що у схему руху деяких маршрутів були внесені зміни.

 

 • Також заплановано відновлення роботи міського електротранспорту до графіків та схем руху, які діяли до введення карантинних обмежень.

 

 • Перевезення будуть відбуватись у відповідності до обмеження по кількості пасажирів, передбачених діючими нормативно-правовими актами. Станом на сьогодні - відповідно до кількості сидячих місць, передбаченої конструкцією транспортного засобу.

 

 • Крім цього, з 6 травня, для більшої зручності отримання, організовані додаткові пункти видачі спеціальних квитків:

 • 1) Дніпровська міська рада, просп. Д. Яворницького 75;

 • 2) Самарська районна рада у місті Дніпро, вул. 20-річчя Перемоги, 51;

 • 3) Новокодацька районна рада у місті Дніпро, просп. Сергія Нігояна, 77;

 • 4) Автотранспортне підприємство 11205, вул. Калинова, 87;

 • 5) Тролейбусне депо №2 КП “ДЕТ”, просп. Б. Хмельницького 31А.

 

 • Час роботи пунктів видачі: понеділок-п'ятниця з 10 до 16.

 

 • По вказаних адресах буде можливість подати заяву на отримання спеціальних квитків, яка буде розглянута по скороченій процедурі, та отримати спеціальні квітки дуже швидко.

 

 • Про наступні етапи відновлення руху автобусних маршрутів в звичайному режимі руху буде повідомлено додатково.

ПОСЛАБЛЕННЯ КАРАНТИНУ: перший этап