Що собою являє українська IT-галузь сьогодні

""

Український IT-ринок за останні чотири роки подвоївся й досяг показника в 184 700 IT-фахівців. Про це йдеться в дослідженні компанії N-IX, яке опинилося у розпорядженні редакції LIGA.tech.

Галузь стала одним з головних напрямків з експорту послуг в Україні - вона приносить близько $ 5 млрд на рік. Згідно зі звітом CEE за 2019 рік, сектор розробки програмного забезпечення в країні виріс на 19% в 2018 році і продовжує прогресувати.

Ось як за даними таких організацій, як World Bank, PwC і IT Ukraine, виглядає українська IT-галузь в цифрах:

- В Україні понад 1600 компаній, які займаються IT-послугами;

- Кадровий резерв IT-сфери в Україні - 185 000 фахівців;

- Сьогодні на ринку працює понад 4000 технологічних компаній;

- Понад 100 компаній зі списку Fortune (рейтинг великих світових компаній за кількістю виручки - ред.) - є клієнтами українських IT-фірм;

- Інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) - це третя за величиною галузь, на яку припадає 20% всього українського експорту послуг.

Що собою являє українська IT-галузь сьогодні

За даними компанії HackerRank, Україна займає 11 місце серед 50 країн з найкращими розробниками ПЗ в світі. Також вона посідає шосте місце в рейтингу кращих програмістів TopCoder.

Щорічне опитування українських розробників ПЗ, що проводиться порталом DOU, показує, що Java є найпопулярнішою мовою програмування в Україні, за ним слідують - JavaScript, C #, PHP і Python.

Оскільки попит на послуги з розробки ПЗ зростає - як в усьому світі, так і в Україні, число вакансій, пов'язаних з технологіями, також зростає. У 2018 року кількість вакансій в DOU збільшилася з 3111 до 4606 в місяць.

У той же час кількість компаній, що пропонують можливості працевлаштування в DOU, зросла на 38% - з 2419 до 3339. Найбільш затребуваними ІТ-фахівцями є фахівці з Front-end, QA і PHP, так як ці категорії становлять 31% всіх вакансій.

Ось як розподіляються вакансії серед українських айтішників:

Що собою являє українська IT-галузь сьогодні

Опитування українських ІТ-фахівців показують, що 67% з них живуть в Києві, Харкові , Львові та Дніпрі.

Що собою являє українська IT-галузь сьогодні

Джерело: https://ua-news.liga.net/society/news/skilki-v-ukraini-aytishnikiv-i-ihnih-groshey-doslidjennya