Спрощенцям першої групи ФОП не потрібно використовувати РРО – податкова

""

З 1 січня 2021 року використання РРО буде обов'язковим для фізичних осіб платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

 

Згідно з оновленнями низки законів спрощенцям 1 групи (річний дохід до 300 000 грн), а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства не потрібно використовувати РРО. Про це повідомляє Державна податкова служба (ДПС).  

Йдеться про зміни у законах «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».

«Нові закони про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми призначені, для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. При цьому закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її підтримка», – йдеться у повідомленні.

ДПС наголошує, що використовувати програмні РРО можна буде з 19 квітня 2020 року. З жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1 групи) для платників єдиного податку ризикових сфер діяльності – продавців ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секонд-хенду. Також використовувати РРО мають ресторани, кафе, турагенції та готелі.

А з 1 січня 2021 року використання РРО буде обов'язковим для фізичних осіб платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

 

Джерело: https://mind.ua/news/20204098-sproshchencyam-pershoyi-grupi-fop-ne-potribno-vikoristovuvati-rro-podatkova