В Україні тестують касові апарати в смартфоні

22-червня-2020
""

Близько трьох тисяч користувачів в Україні вже тестують безкоштовний додаток програмного реєстратора розрахункових операцій (РРО) "пРРОсто", розробленого Державною податковою службою спільно з Офісом ефективного регулювання (BRDO).  

Поки що додаток для смартфонів і планшетів з операційними системами Android і iOS доступний тільки для зареєстрованих тестувальників. Але незабаром він з'явиться у вільному доступі на Google Play market і App Store, запевнили в ДПС.

У відомстві нагадали, що "пРРОсто" взаємодіє через інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс. Ця програма в перспективі використовуватиметься для заміни РРО гаджетами – т.зв. касових апаратів в смартфоні.

Як повідомлялося, український бізнес, згідно із законами про е-чеки і кешбек, зможе використовувати смартфони та інші гаджети замість касових апаратів. Програмне забезпечення для таких гаджетів має надаватися і обслуговуватися безкоштовно. При цьому введення програмних РРО не стосуватиметься фізосіб, а також фізосіб-підприємців (ФОП) на першій групі оподаткування.

З 1 жовтня 2020 року застосування програмних РРО стане обов'язковим для окремих категорій платників єдиного податку 2-4-ї груп. Йдеться про продаж технічно складних побутових товарів з гарантійним ремонтом, медичних виробів, ювелірної продукції, вживаних товарів в роздрібній торгівлі. Те ж стосується готелів, турагентств і закладів громадського харчування. З 2021 року такі РРО стануть обов'язковими для всіх ФОП 2-4-ї груп.