Важливий момент сучасних змін: з 2021 року підвищилася заробітна плата, але збільшилися й штрафи за порушення трудового законодавства.

05-лютого-2021
"

 

За порушення вимог законодавства про працю для роботодавців передбачено фінансову та адміністративну відповідальність, а за грубі порушення – кримінальну.

 

Фінансові санкції за порушення трудового законодавства визначені ст. 265 КЗпП. Розміри штрафів, установлені цією статтею, залежать від категорії роботодавця. Також вони прив'язані до розміру МЗП, установленого законом на момент виявлення порушення.

 

Оскільки з 1 січня 2021 року розмір мінімальної заробітної плати збільшився й становить 6 000 грн, збільшилися й розміри штрафів.

 

Наприклад, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, запроваджений на підприємстві, і виплату зарплати (винагороди) без нарахування й сплати ЄСВ та податків (абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП) штраф становить 10-кратний розмір МЗП, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого воно вчинене, тобто 60 000 грн.

 

Для ФОП-роботодавців, які є платниками єдиного податку 1–3-ї груп, застосовується попередження. Та в разі повторного порушення протягом двох років із дня виявлення порушення стягується штраф в 30-кратному розмірі МЗП, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого воно вчинене (абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП), тобто 180 000 грн.

 

Зауважимо, що з 1 грудня 2021 року розмір МЗП збільшиться до 6 500 грн, а отже, з цієї дати знову збільшаться розміри штрафів.

 

Джерело