• Бізнес-наставництво

КОВАЛЬСЬКА МАЙСТЕРНЯ

Бізнес-наставництво

Відомий дніпровський коваль Талісман, власник ковальської майстерні LiveMetall, погодився бути бізнес-наставником в новому проекті КП «Центр підтримки малого та середнього бізнесу» Дніпропетровської облради.

Талісман створив свій бізнес більш 10 років. За цей час він вже кілька разів його розширював. На сьогоднішній день у Талісмана є велике приміщення, де він працює над замовленнями, а також невелика майстерня, де проходять майстер-класи та екскурсії для всіх бажаючих подивитися, як з вогню і металу народжуються витвори мистецтва.«Ковальська справа - це культурна спадщина українського народу, якому ми зараз повертаємо колишню славу. Коли ти куєш, душа співає і радіє цьому. Я не відразу до цього прийшов. Прагнення і бажання займатися ковальським справою розглянула в мені моя дружина Тетяна. Вона є моєю музою в цій справі. Потім вже дізнався, що і мій прадід, і прадід дружини були ковалями. Своє перше обладнання - стару ковадло - я перевіз з Херсонської області. Тепер уже є народним майстром України, у мене є атестовані роботи, часто уявляю їх на виставках », - сказав він.

Талісман зазначив, що ковальська справа, як це сталося в його випадку, може бути не тільки улюбленим захопленням, а й приносити непоганий прибуток.

«Якщо є бажання працювати, здоров'я, талант, натхнення і стартовий капітал, то ковальська справа цілком може стати успішним бізнесом. Для початку потрібно визначитися, чим людина хоче займатися: кувати будь-які малі архітектурні форми, елементи орнаменту або ж створювати великі проекти - огорожі, лавочки тощо. Далі вже вирішити, скільки грошей готовий вкласти на старті. В рамках проекту «Бізнес-наставництво» ми пропонуємо усім зацікавленим 3 готових бізнес-плану з підтримки підприємців-початківців. Ми допомагаємо з придбанням обладнання, надаємо технічний супровід протягом певного часу, а також допомагаємо з інтернет-просуванням. Вартість стартує від 50 тис. Грн. Окупність досягається вже протягом першого року », - сказав він.