У Дніпропетровській облраді відбувся семінар з вирощування біоенергетичних культур і переробки їх в пелети

1-2 березня в Дніпрі проходить семінар «Енергетичні культури: від вирощування до переробки в пелети», організований КП «Центр підтримки малого та середнього бізнесу» Дніпропетровської облради за підтримки Громадської спілки «Пелетний асоціація України».

У заході беруть участь науковці в сфері альтернативної енергетики, представники територіальних громад, держслужбовці та підприємці з різних районів Дніпропетровщини.

Виступаючи перед учасниками заходу, заступник Дніпропетровської облради Мгер Куюмчян заявив, що мета семінару - дати учасникам нові знання, які вони зможуть використовувати кожен в своїй сфері, що в свою чергу сприятиме підвищенню рівня енергетичної незалежності країни.

«Енергетична незалежність України є складовою обороноздатності держави. Газ і вугілля - дуже дорогі джерела енергії. Всі ми це прекрасно розуміємо. Тому робимо все, щоб знизити залежність від них.

Сьогодні в Дніпропетровській облраді зібралися люди з усіх куточків області, яким цікаві проблеми альтернативної енергетики в Україні . Адже багато хто вже закупили і встановили в школах, садочках, лікарнях і на виробництві котли, що працюють на альтернативних видах палива. І виникла нова проблема - з дефіцитом пелетів. Наприклад, у Дніпропетровській області солома вже викуплена на рік вперед.

Тому КП «Центр підтримки малого та середнього бізнесу» облради запросили фахівців в сфері альтернативної енергетики, які протягом 2 днів ознайомлять учасників семінару з вирощуванням біоенергетичних культур на малопродуктивних землях, заготівлі та збереження біомаси, інноваціями в пеллетной галузі, створення пеллетного виробництва та ін. ", - сказав він.

Заступник голови Громадської спілки «Пелетна асоціація України» Олександр Ларькин розповів про цілі семінару.

«Біоенергетика в цілому і пелетних галузь зокрема - досить нові і молоді для України. Коштують вони на трьох китах. Перше - це вирощування і заготівля сировини, чим займається агропромисловий комплекс. Друге - правильна переробка біомаси для виготовлення твердого палива - пелет. Третє - виробництво теплової та електричної енергії з пелет.

Мета нашого семінару - дати цілісне уявлення учасникам про сучасний стан справ в галузі і розповісти, як потрібно робити, а що не потрібно. Проводимо ми його для членів ОТГ, які отримали в своє розпорядження землі, в тому числі і малопродуктивні, на яких можна вирощувати біоенергетичні культури. Також для держслужбовців, керівників районів та громад, а також для представників малого та середнього бізнесу, які можуть займатися цими видами діяльності і заробляти на цьому гроші », - сказав він.

Спеціаліст відділу житлово-комунального господарства Межівської ОТГ Олександр Казенних приїхав на семінар за новими знаннями, якими він має намір поділитися з підприємцями громади.

«З нинішніми цінами на газ і вугілля питання альтернативної енергетики та енергозбереження є дуже актуальними для країни в цілому, і для кожної громади зокрема. Тому семінар по вирощуванню енергетичних культур і виробництва пелет з них, організований облрадою, представляє для нас величезний інтерес. По-перше, цей напрямок дозволяє економити кошти громади, по-друге, це створення нових робочих місць. Зараз склалася така ситуація, що молодь їде в Дніпро та інші обласні центри. А якщо буде робота і гідна зарплата, люди будуть залишатися в селі.

Після повернення в Межову ми організуємо навчання для членів громади, будемо пропагувати серед місцевих підприємців виробництво пелет, і шукати інвесторів, які б нас підтримали», - сказав він.

Заступник голови сільради Аульської ОТГ Босий Олександр розповів про впровадження альтернативної енергетики в Аульській ОТГ.

«Ми вже перевели на альтернативне опалення одну зі шкіл. Тепер хочемо зайнятися сільрадою, щоб показати приклад всім іншим організаціям. Зараз перебуваємо в пошуках техніки, щоб запустити виробництво пелет. Тому нові знання, отримані на сьогоднішньому семінарі, для нас дуже актуальні і своєчасні», - сказав він.