• Корисні сайти

З вересня 2021 року жодного одну установу центрального органу виконавчої влади не зможе вимагати ніякої довідки у громадян

З вересня 2021 року жодного одну установу центрального органу виконавчої влади не зможе вимагати ніякої довідки у громадян

 

Президент України Володимир Зеленський заявив, що наступний рік в Україні має стати початком відмови від паперових документів в сфері державних послуг і створення цифрового держави, де бюрократія і корупція будуть нетиповим явищем.

Він нагадав, що амбітна мета створення «Держави в смартфоні» була вписана в його передвиборну програму як кандидата в Президенти.

«Але вже через рік в Apple Store і Google Play громадяни України змогли завантажувати мобільний додаток «Дія ». Отримувати дозволи в електронному кабінеті забудовника. Не відходячи від комп'ютера, реєструвати ФОП за 15 хвилин, тобто - відкривати власну справу швидше, ніж в більшості країн світу. Користуватися сервісом «єМалятко» і отримувати послуги за однією заявою в пологовому будинку або онлайн. Уже через рік ми стали четвертою країною Європи, яка має цифрові водійські права, і першою країною в світі, яка має цифровий паспорт », - зазначив Володимир Зеленський.

Однак, за його словами, це лише десята частина від того, що заплановано до реалізації, і тільки перший крок на шляху до цифрового державі, «де 100% послуг буде онлайн, а бюрократія і корупція стануть нетиповим явищем».

«Від мене - невеликий спойлер. 2021 рік стане початком входження країни в режим paperless. Тобто - ніяких паперів. Це стосується всіх державних органів виконавчої влади, і що найважливіше - жодна державна установа не зможе вимагати від українців ніяких довідок, виписок або інших нескінченних папірців, необхідних для отримання тих чи інших державних послуг», - заявив Президент України.

Глава держави зазначив, що створення цифрового держави - це складний, але важливий процес, який супроводжується опором системи, застарілим законодавством, скепсисом і часто невір'ям. Але цей шлях пройшли всі сміливі, революційні проекти світу.

«Рік тому держава в смартфоні було лише нашою мрією. Сьогодні, коли мобільним додатком «Дія» користується 5 мільйонів громадян, - це точно початок нової реальності. Реальності, де Україна буде цифровий, сучасної і комфортною для людей », - сказав Володимир Зеленський.

Він зазначив, що цифровизация також сприятиме потужному економічному розвитку держави, адже частка цифрової економіки в світі стрімко зростає.

«Кілька тижнів тому я підписав указ про створення сприятливих умов для розвитку в Україні IT-індустрії. Крім того, невідкладним визначено законопроект щодо «Дія. Сіті». Це унікальна історія, по якій буде створена спеціальна юридична і економічна зона для креативної економіки. І ми чекаємо його прийняття парламентом якомога швидше », - підкреслив Президент.

Цифровизация і використання IT-технологій вдвічі прискорюють розвиток бізнесу, зазначив в свою чергу Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Для України це дійсно цивілізаційний вибір, коли ми можемо прискоритися і наздогнати цивілізовані держави швидкими темпами. Звичайно, це економіка. Це - колосальний інвестиційний ресурс. Цифровизация дозволяє вивільнити мільйони людино-годин», - підкреслив глава уряду.

Глава Національного банку України Кирило Шевченко зазначив, що банківська система сьогодні перебуває «на передовій» цифровий трансформації. Він зазначив, що НБУ напрацював кілька алгоритмів відкриття банківського рахунку без фізичної присутності клієнта.

«До цього додалася ще одна можливість. Це можна зробити через мобільний додаток «Дія». Наш наступний крок - дозвіл відкривати банківські рахунки з можливістю електронного паспорта», - констатував глава Нацбанку.

За його словами, через захищені канали клієнти зможуть передавати свої дані з програми «Дія», і банки зможуть відкривати відповідні рахунки.

Віце-прем'єр-міністр - міністр цифровий трансформації України Михайло Федоров зазначив, що зручність «Держави в смартфоні» включає державні послуги онлайн, інтернет-покриття, цифрову освіченість українців і збільшення кількості IT-компаній.

Він підкреслив, що державні онлайн-послуги вже заощадили 495 млн. грн. українцям і дали 2 млрд. грн. додаткових надходжень із-за ліквідації «податкових скруток».

Михайло Федоров повідомив, що в наступному місяці планується направити на розгляд Верховної Ради законопроект щодо «Дія. Сіті», який спрямований на створення кращих умов для IT-креативної індустрії.

Віце-прем'єр-міністр - міністр цифровий трансформації також представив оновлений додаток «Дія 2.0», роботу програми «єМалятко» онлайн, електронні послуги в сфері будівництва та ін.