Наразі понад 90 000 аграріїв зареєструвалися в ДАР, з яких 73% фізичні особи, юридичні особи – 18%, ФОП – 9%.
Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.
За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дениса Башлика, ця статистика формувалася на основі фактичних даних: не тих, які заповнюють фермери, або фізичні особи, а даних, які автоматично підтягуються з інших державних реєстрів.
«Символічним є те, що Миколаївська область є лідером за кількістю реєстрацій, фермерів, які найбільше потребують нашої підтримки. Далі − аграрії Кіровоградської, Вінницької, Дніпропетровської, Волинської, Одеської, Хмельницької областей», − зауважив заступник мністра.
У ДАР повноцінно реалізовано 4 програми підтримки за 3 місяці (дві програмами вже завершилися, дві все ще тривають); отримано та опрацьовано понад 350 000 заявок на підтримку; розподілено усю доступну суму бюджетної підтримки коштом ЄС − 50 млн євро, а також в бюджеті України виділено додаткових 100 млн грн для продовження цієї підтримки; розподілено 30 000 рукавів для тимчасового зберігання зерна, на сьогодні триває розподіл техніки для розвантаження/завантаження зерна; прийнято та оброблено майже 20 000 дзвінків до колл-центру ДАР.
«Наші бачення щодо подальшого розвитку Державного аграрного реєстру збігаються з поглядами наших європейських та інших іноземних партнерів. ДАР має бути онлайн-агрохабом, а не лише інструментом розподілу допомоги. Ми продовжуватимемо інтеграцію інших інструментів, аби зробити життя наших фермерів якомога централізованішим. Надалі очікується інтеграція з Державною службою статистики України та іншими органами державної влади, з якими будь-якому фермеру потрібно спілкуватися офлайн. Тож ми зробимо це централізовано та онлайн», − резюмував Денис Башлик.