• TOUR HUB

Козацький зимівник Легкого

Продовжуємо відкривати туристичні принади Дніпропетровщини. А їх у нас, ой як багато!!!

З обох боків Дніпра до нього впадає велика кількість балок. Балки мали величезне значення в житті степових мешканців, особливо козаків, як джерела дефіцитного лісу та питної води, бо майже кожна з них мала постійний або тимчасовий струмок. Тому саме в балках та байраках засновувалися численні козацькі зимівники. Навіть існувала приповідка: «Де байрак – там і козак».

У назвах балок Надпоріжжя часто відбиваються їхні природні особливості: топографічні (Широка, Мілка, Розсошка, Довгенька,…) та природні (Липова, Тернувата, Дубова, Калинова, Вовча,…). Частина балок носит назву сусідніх урочищ та населенних пунктів: Лоханська, Майорова, Дзвонецька, Тягинка, Військова,… А ще, дуже багато балок зберігають пам’ять про козаків, що жили там колись у зимівниках та бурдюгах: Демська, Яцова, Орлова, Балчанська, Квітяна, Трутова та інші.

Ми поведемо річ про балку Легку, яка раніше мала назву за призвіщем козака Легкого. В пониззі балки, внаслідок створення Запорізького водосховища, утворена затока з назвою Легка, а в верхів’ях в неї впадають балки Лескова і Вовнігська. Найімовініше, що зимівник козака Легкого розташовувався саме у верхів’ї, де сьогодні знаходиться село Петро-Свистунове.

Петро-Свистунове — хутірець, підпорядкований Військовій сільській раді Солонянського району. Знаходиться на правому березі Дніпра за чотири кілометри від річки. Заснований 1882 року переселенцями з однойменного села на лівобережжі Дніпра з маєтку поміщиків Свистунових, де були важкі умови для життя селянам, колишнім кріпакам. Назва походить від імені Петра Свистунова.

Дворянин і поміщик Катеринославського намісництва Петро Семенович Свистунов (1732—1808) невдовзі після ліквідації Запорозької Січі у 1777 році отримав під рангову дачу в Новомосковському повіті 15 тисяч (!) десятин землі. На ній 1780 року поселив село Петрівку, в майбутньому — Петро-Свистунове (Запорізька область, лівий берег Діпра).

Кілька років тому в мальовничому місці розташування козацького зимівнмка з’явилось чудове стилізоване місце для відпочинку. Тут є і ліс, і степ, і ставок, і контактний зоопарк в якому мешкають дикі кабани, вівці, коні та навіть равлики. Взагалі, це чудове місце для гарного денного відпочинку на природі. В сніжну зиму - катання на санчатах, лижах , гра в сніжки та снігова скульптура, а літом - гра в футбол, бадмінтон, збір квітів або грибів, прогулянки лісом. Вам, обов’язково запропонують смачний шашличок, уху, шурпу і все що душа забажає.

Отже, всього за 40 км від міста Дніпро можна гарно відпочити за приємною ціною!!!

В цьому році в двадцяти громадах Дніпропетровщини були підготовлені менеджери з туризму. І як що Ви хочете день чи два відпочити від міської суєти, звертайтесь до фахівців, вони Вам допоможуть зануритись в Дніпровські дива.