• TOUR HUB

Рекомендуємо відвідати туристичні привади сел Булахівка та Межиричі

 

На майданах історії Дніпропетровщини

 

Дивовижний Дніпровський край приваблює туристів своєю історико-культурною спадщиною, неповторними природними ландшафтами, могутньою річкою Дніпро та її чисельними притоками. Тут можна цікаво і яскраво провести не тільки вікенд, а, навіть, цілу відпустку.

Наразі презентуємо вашій увазі туристичні привади село Булахівка та Межиричі, що знаходиться в Павлоградському районі Дніпропетровської області. Дістатися туди можна на авто по трасі Е50. Проїхавши всього 61 кілометрів від обласного центру ви потрапляєте до селища Булахівка.

 

2

 

Відразу за селом, на площі, майже в 100 гектарів, розкинувся орнітологічний заказник загальнодержавного значення – «Булахівський лиман». Він має солончаково-степовий природний ландшафт з неглибокими солонуватоводними водоймами-лиманами. Тут можна побачити багатий рослинно-тваринний комплекс солонцюватих лук, які зберігають рідкісні рослини та птахи.

 

2

 

2

 

Є й річка Вовча - лівий приток Дніпра, яка хвилястою стрічкою мальовничо прикрашає безкрайні простори Подніпровського степу і має гарненькі пляжі.

А ще можна, посмакувати воду стародавніх джерел, якими опікуються місцеві мешканці. Вони стверджують, що в старих криницях вода не тільки смачна, але й цілюща і, кожна з них, має свою історію.

 

2

 

Також, в межах села Булахівка, працює низка продуктових крамниць з доволі різноманітним асортиментом товарів та два затишних кафе, де можна смачно поїсти.

На відстані 18 км на схід від Булахівки є ще одне селище Межирич, яке стало відомим завдяки одній дивовижній споруді. Ви щось чули про геогліфи? Це величезні рукотворні символи на поверхні землі. Наші подніпровські геогліфи археологи назвали їх «майданами».

Про кургани (земляні насипи серед степів) відомо багатьом, а от про майдани - ні. Майдани від курганів відрізняються своєю химерною формою, вони схожі на якісь гігантські символи, форму яких можна побачити з висоти пташиного польоту. Вони подібні відомим знакам Перуанської пустелі Наски: величезні земляні «павуки», «краби», «черепахи», «змії».

 

2

 

Мавринський майдан в селі Межирич має форму «павука», а в селищі Карабінівка (9 кілометрів на захід від Булахівки) – «крабів». Отже, є на що подивитись і про що поговорити.

 

2

 

Як що потрібен супровід, то місцеві краєзнавці залюбки стануть гідами і розкажуть всі відомі версії створення цих дивовижних споруд.

У місцевих дельтапланеристів є можливість замовити особисті польоти над Мавринським майданом та отримати від цього незабутні відчуття та враження.

 

2

 

Не залишать туристів байдужими і відвідування краєзнавчих музеїв селищ Булахівка та Межирич, де можна довідатись про історію району, подивитись на цікаві артефакти і доторкнутися до них, а також, зробити колоритну фотосесію на згадку.

В центрі Межирич, недалеко від музею, працює дуже гостинна та колоритна корчма з затишним літнім майданчиком та смачною кухнею.

 

2

 

      Не обов’язково повертатися до Дніпра,  можна дуже зручно влаштуватись на ночівлю в Булахівці:

  • на околиці села, біля самого лісу на гостей чекає готельно - ресторанний комплекс з затишними номерами, басейном та смачною кухнею.

  • а в самому лісі на березі мальовничого озера можна розбити наметове містечко, розвести вогнище та скуштувати смачного козацького кулішу.

 

2

 

2

 

2

 

2

 

Мандруйте в минуле сьогодні!