• TOUR HUB

«Тур-хаб», продовжує розповідь про історію і нові туристичні дестинації

Розділ сайту під назвою «Тур-хаб», продовжує розповідь про історію і нові туристичні дестинації, що створюються в громадах Дніпропетровщини завдяки роботі їх менеджерів з туризму.

На прикладі двох сіл Павлоградського району ви побачите, як можна розвивати туризм, зробивши його однією з статей економічного прибутку громади. І що для цього треба тільки провести аналіз існуючого потенціалу, майстерно зв’язавши його в одне ціле.

Села Булахівка та Кочережки виникли як козацькі поселення на початку 18 століття на берегах річок Вовчої та Самари. Саме тут колись проходили Моравський та Чумацький шляхи від Бєлгорода до Криму. Землі ці належали одній з багатьох запорізьких паланок, яка мала назву – Самарська, бо центром її було місто Самара (нині місто Новомосковськ).

Села між собою відрізнялися тим, що Кочережки були вільним поселенням, заснованим козаками із запоріжжя й донських степів, а Булахівка - державною військовою слободою під назвою Дмитрівка. У 1779 "щедрою» імператрицею Катериною ІІ Дмитрівка була подарована секунд-майору Черткову, сину азовського губернатора. Згодом володарями Дмитрівки стали поміщики Соколовські, Куницькі та Булахови, останні виграли її в карти та увіковічили своє прізвище в назві села.

Обидва села розкинулись на околицях унікального реліктового лісу, який подарував степовій території України останній європейський льодовик,і десятикілометровою смугою розділив їх між собою.

Цей ліс являє велику ділянку старого заплавного лісу і його вважають найпівденнішим природним хвойним лісом на території України.

А ще льодовик залишив в цих місцях неймовірної краси краєвиди у вигляді заливних озер, балок, ярів, байрачних лісів, піщаних та цілинних чорноземних степів.

Завітавши до Булахівки та Кочережок вам запропонують унікальні туристичні маршрути, які вразять й здивують вас своєю інформацією, неповторними краєвидами та задовольнять яскравими емоціями.

Тут ви зможете:

  • Прогулятись екологічною стежиною Присамарського лісу та посмакувати джерельну воду. Місцеві старожили стверджують, що в старих криницях вода не тільки смачна, але й цілюща і, кожна з них, має свою історію.
  • Разом з гідом-фахівцем відвідати орнітологічний заказник загальнодержавного значення – «Булахівський лиман».
  • Дізнатись про таємниці степових геогліфів - величезних рукотворних земляних споруд, які з висоти пташиного польоту нагадують гіганських павуків, крабів та черепах.
  • Відпочити в затишних та гостинних базах відпочинку.
  • Пройти місцевими «Шляхами смаку», відвідавши крафтових виробників, з дегустацією їхньої продукції.

Туристичною родзинкою Кочережок є «Таємний козацький шлях» що пролягає по балці «Ійськове провалля». Ця балка має довжину 2,8 км, а її глибина в деяких місцях сягає 20 м. Вона являє собою єдиний центральний рукав з 26 відгалуженнями в різні боки. З балкою пов’язані історії монахів Сергіївського скиту, національно-визвольної війни 1648-1657 років, гайдамацького руху та козацьких підземних ходів.

Пройшовши маршрут «Таємний козацький шлях», ви отримаєте почесну грамоту від Кочерезького куріня Самарської паланки і майстер-клас з виконання справжньої козацької пісні та станцюєте місцевий танок, якому більше 200 років.

Отже, не зволікайте та мандруйте ріднокраєм!

Підписуйтесь на нашу офіційну сторінку у Фейсбуці та Інстаргам.