Звіт

Результати роботи Центру

1111

 

 

                                                                                 Дніпропетровська обласна рада

                                                                     КП «Центр підтримки малого та середнього бізнесу»

                                                                               Дніпропетровської обласної ради»

                                                                                               січень 2021 року

 

 

                                                                                    З В І Т

 

 

про виконання Програми інтенсифікації розвитку малого та середнього підприємництва

у Дніпропетровській області на 2018 – 2020 роки

 

В грудні 2017 року рішенням обласної ради було прийнято  Програму інтенсифікації розвитку малого та середнього підприємництва у Дніпропетровській області на 2018 – 2020 роки.

Основними завданнями цієї програми було посилення конкурентоспроможності на внутрішньому на міжнародному ринках, розвиток науково-технічної співпраці, підвищення ефективності ведення бізнесу.

Відповідно до інформації, наданої Головним управлінням Державної податкової служби  у Дніпропетровській області, станом на 1 липня 2020 року, в Дніпропетровській області зареєстровано 143 тисячі фізичних осіб-підприємців, якими сплачено до місцевого бюджету  1 млрд. 200 млн. гривень, а станом на 1 січня 2019 року їх було 130 тисяч і за весь рік було сплачено 2 млрд. 800 млн. гривень. На рівень надходжень до бюджету позначилися умови роботи під час  карантину.

Саме малий та середній бізнес – це сфера забезпечення зайнятості населення та створення нових робочих місць. Впродовж 2019 року на малих та середніх підприємствах області працювало 434,2 тис. осіб, з них на малих підприємствах – 186,1 тис. осіб, на середніх – 248,1 тис. осіб, що складає 69,1% від загальної кількості зайнятих працівників усіх підприємств області.

Всього за I півріччя 2020 року надходження податків і зборів від суб’єктів підприємництва до бюджетів всіх рівнів становить 9,7 млрд. грн., що на 7,78 % більше порівняно з аналогічним періодом 2019 року.

Основним показником роботи громадських організацій, бізнес-центрів області є кількість підприємців та надходження до бюджету.

Міжнародний аналітичний центр Doing Business проводить рейтинг легкості ведення бізнесу в світі. У 2018 році Україна займала 71 місце серед 191 країни світу. У цьому році 64 місце. Серед ключових негативних індикаторів – 128 місце це процес підключення до електропостачання,65 місце – це оподаткування. С цих питань є над чим працювати, ці індекси потребують суттєвого поліпшення.

За роки виконання Програми з питань розвитку підприємництва було організовано та проведено близько 60 заходів, як очно так і он-лайн.
Семінари, конгреси, круглі столи, форуми, конференції за
участі підприємців проводились в основному у містах та об’єднаних територіальних громадах  області.

Велика увага направлена на  профорієнтацію старшокласників.                                
В 11 містах та об’єднаних територіальних громадах пройшли майстер-класи „Професія майбутнього-підприємець”.

Найбільше відгуків було отримано від презентації-ярмарку  „ОТГ бізнес-архітектура”, в якому прийняли участь біля 200 представників бізнесу та фермерів. Такі проекти потрібно продовжувати після виходу із карантину.

Весь цей час  йшла плідна робота з асоціацією фермерів та землевласників, з громадським об’єднанням „Дніпровський пасечник”, громадськими організаціями в галузі вівчарства  та іншими.

Після проведення опитування студентської молоді ( 900 студентів) було визначено що біля 50%  з них  планують започаткувати власну справу. Саме тому була створена Студентська спілка підприємців, відповідно до рішення якої проведено ряд зустрічів студентів з підприємцями.   Найбільш відгуків від зустрічі зі студентами університету ім. Олеся Гончара, Дніпровської політехніки, Державного аграрного університету.

В більшості  вищих навчальних закладах міста Дніпро оформлені кімнати „Молодого підприємця”. В цих кімнатах вони можуть отримати консультацію, найти бізнес-ідею, останні новини підприємництва через QR коди .

Студентську молодь Придніпровської державної академії будівництва та архітектури і Дніпровського державного коледжу будівельно-монтажних технологій та архітектури було залучено до конкурсу „Територія майбутнього”.

На конкурс надійшло біля 40 проектів з благоустрою населених пунктів.

Відповідно до Програми розвитку підприємництва були спрямовані заходи на забезпечення гендерної політики. Створено Комітет з розвитку молодіжного жіночого підприємництва, в рамках якого проведено кілька круглих столів та сесій ,

В листопаді 2019 року представниці комітету приймали участь у жіночому форумі  „Жіночі перспективи в інформаційних технологіях” в місті Варшава.

Групою молодих вчених  області створена „Школа інноваційного розвитку територіальної громади”.

Для поширення актуальної інформації серед підприємців створено сайт-портал Центру підтримки малого та середнього бізнесу.

Для наповнення актуальною інформацією використовуються консультативно-дорадчі групи фахівців: правників, маркетологів, бізнес-експертів, наставників та інших.

На момент впровадження сайту та в мережі Facebook та Instagram аудиторія складали 5 осіб, в серпні- листопаді цього року охват  складає біля 110 тисяч осіб. Відповідно статистики сайт Центру  відвідують з різних країн світу, таких як США (689 користувачів), Німеччина, Японія, Польща, Китай  та інші (близько 500).

      На більшості порталах області розміщено активне посилання на цей сайт.  Серед іншого на сайті розміщено біля 40 відео-роликів різноманітної тематики, електронний каталог підприємств області,  біля 70 публікацій з досвідом ведення бізнесу, у співпраці з головним управлінням Державної податкової служби у Дніпропетровській області розміщено 10 відео-роликів щодо податкових новацій. В травні цього року створено нову рубрику „ПРОЗОРО”, де підприємці зможуть знайти корисну інформацію про бюджетні закупки.

Безумовно це головний інформаційний ресурс  підприємництва нашої області аналогів даного сайту и такої роботи  в області не було

В серпні цього року підведено підсумки флешмобу „На майданах історії Дніпропетровщини”. Надійшло 64 проекти, 10 робіт були визначені дипломами та подарунками.

В червні була створена група експертів «Центру»

В липні-серпні цього року  відбулися наради з питання дуального навчання студентів коледжів з питань поліграфічної та транспортній галузі.

В вересні-жовтні підготовлено та видано календар «Жінка в бізнесі-гордість нації», в якому

по рекомендації громадських організацій прийняли участь 100 жінок – керівників підприємств.

В жовтні-грудні 33 представника об’єднаних територіальних громад прийняли участь у он-лайн навчанні „Менеджмент туристичної діяльності” , це майбутні підприємці. Було проведено 12 вебінарів.

Вважаємо за необхідне разом з громадськими організаціями бізнесу працювати над створенням нової Програми на 2021-2023 роки.